A kultúrát kedvelő emberek közvetlen környezetükben is szeretik annak alkotásait látni. A különböző művészeti ágakban ez teljesen másként képzelhető el: egy irodalmi művet nyomtatott formában vásárolunk meg, egy zenét valamilyen hanghordozón. Ezen alkotások művészi értéke nem a hordozó eszköztől függ, a kottánál többet ér a zene, a könyv lapjainál a ráírt szöveg. Élvezetük a fizikai hordozótól függetlenül ugyanúgy érvényesül.
Természetesen az eredeti kéziratoknak itt is kiemelkedő anyagi értékük van, mint ahogyan nem ugyanazt éljük át egy koncertteremben és otthon zenét hallgatva sem. Ezzel együtt is elmondhatjuk, hogy a mű anyagi és élvezeti értéke nem csökken egy másolattal. Ugyanez igaz-e a képzőművészetre, a szobrászatra vagy éppen a festészetre? Nem feltétlenül.
A híres festmények másolatai bármilyen ügyes mester vagy precíz technológia készíti is őket, sosem lesznek teljesen azonosak az eredeti művel. Dekoratívak lehetnek, de művészi értékük jóval alacsonyabb. A szemlélőből is mást hatást váltanak ki, a csodálat megmaradhat, de az az intim szellemi kapcsolat, ami a művész és a befogadó között kialakulhat egy másolat esetében elvész. Híres festmény vásárlását természetesen csak kevesen engedhetik meg maguknak, de a művészethez való közvetlen kötődés a festészet esetében is lehetséges.
A kortárs festmények vásárlása több szempontból is magasabb kapcsolódást jelenthet. Saját korunk művészeinek gondolatvilágát, problémáit, lelki állapotait sokkal könnyebben tudjuk átélni, befogadni, megfejteni még egy absztrakt mű esetében is, mint egy számunkra idegen környezetben született alkotásét. A kortársak esetében erősebb, személyesebb kapcsolat alakulhat ki a műhöz. Kortárs alkotások vásárlásával közvetlenül gyakorlunk hatást a kultúra alakulására, hiszen egy élő alkotónak adunk elismerő visszajelzést és anyagi támogatást munkája folytatásához.
Ebben a kontextusban, ahol a híres festmények másolatai helyett az egyedi alkotásokat részesítjük előnyben, különös figyelmet érdemel Manajló András absztrakt alkotásai. Például a „Lélek Rezgései” sorozatából származó „Érzelemhullámon” című festmény nem csak egyedülállóan ötvözi az absztrakt művészetet a mély érzelmi kifejezéssel, hanem egyúttal személyes kapcsolatot is lehetővé tesz a néző és a művész között. Manajló András alkotásai lehetőséget adnak arra, hogy közvetlenül kötődjünk a kortárs művészethez, támogatva a művészt és részt véve a kulturális örökség alakításában.
„Az élet hatalmas vásznán az érzelmek apadnak és áradnak, mint a hullámok az óceánban. Az „Érzelemhullámon” festménnyel a lélek finom táncát igyekeztem megragadni – a csúcsokat és a mélypontokat, a nyugalmat és z örvénylését. Minden ecsetvonás egy szívdobbanás, az emberi érzés röpke felvillanása a létünk határtalan tengerében.” – Manajló András festőművész
Ráadásul, a kortárs művek árai összehasonlíthatatlanul alacsonyabbak, mint az igazán híres festményeké, ugyanakkor megvan az esély arra, hogy a jövőben a ma még kevésbé ismert és becsült alkotók munkái is felértékelődjenek. A kortárs festmény nem csak szellemi, de pénzügyi beruházás is.